Do nového roku s větším přehledem

led 03 2024

Tak už mám v kanceláři na stole nový 34 palcový prohnutý monitor MISURA. Nemusím ho už chodit obdivovat přes chodbu k Jirkovi :). Zbývá dovybavit kolegy z TRITON IT, kteří ho budou také chtít. Zatímco třeba Mára se těší, jak se mu na tomhle monitoru budou spravovat PPC-čka. Tak třeba Sergej dává zatím přednost dvěma klasickým.

Prohnutý monitor MISURA EG34RWA

Obr. 1: Prohnutý monitor MISURA EG34RWA

Proč MISURA rozšířila portfolio i o stolní monitory?

Už jsem to lehce naťukl, když jsem psal o vývoji e-commerce a ve svém shrnutí roku 2023. V segmentu přenosných dvojmonitorů se nám podařilo prosadit. Navíc, nejvíce ze všech produktových kategorií brandu MISURA jsme si sedli právě s cílovou skupinou zákazníků monitorů a ergo stojanů - vzdělaní geeci z kanceláří, kteří se zajímají o ergonomii svého pracovního místa. Po třech letech postupného budování značky MISURA v nás uzrálo, že právě tohle je cílová skupina, se kterou se chceme rozvíjet nejvíce. A v neposlední řadě Jirka přijal výzvu Alzy. Na jaře 2023 se dohodli, že pokud MISURA dokáže přijít se zástupci všech hlavních kategorií stolních monitorů. Každý zástupce bude v parametrech minimálně shodný (a v některých lepší), než nejprodávanější monitor dané kategorie. A současně bude levnější, než zmíněný nejprodávanější monitor dané kategorie. Potom Alza díky monitorům MISURA přinese přidanou hodnotu zákazníkům a naskladní celé portfolio monitorů. O tom zda se to povedlo se lze snadno přesvědčit na Alze, která se již plní našimi monitory.

Co se aktuálně děje

Rozjetí propagace nových monitorů je v přípravě. Od podzimu se v režii Mira Hranického a jeho lidí připravovaly specifikace, manuály, obaly. Ve druhé polovině prosince dorazily z výroby první kusy. Po update eshopu a produktových feedů, kolegové updatovali shoppingové performance max kampaně. Chystá se spuštění propagace na sociálních sítích, které povede Lucka ve spolupráci s novou externí agenturou MVKM, vedenou Martinem Staňkem, který má již zkušenosti s prací pro značky NiceBoy nebo Sennheiser. Uvidíme, jestli se nám do rozpočtu vejde nativka u Skliku, která se na představování produktů hodí. Klíčovým textem, který jsme s kolegy pro naše distributory a klienty připravili je návod, jak se vyznat a jak správně vybrat monitor MISURA. Tahle dopadovka provede čtenáře téměř celým portfoliem monitorů MISURA, představuje jednotlivé typy, uvádí jejich parametry, k čemu a pro koho jsou vhodné, obsahuje dynamické produktové CTA boxy, směřující uživatele do eshopu. Čerpáme zde již ze zkušeností z prodeje přenosných monitorů, kdy, i přes veškerou tvorbu obsahu, byla zákaznická podpora často pod palbou zvědavých zájemců, kteří se pořebovali na všechny parametry a vhodnost produktu pro ně pořádně vyptat.

Jaký je nájezd prodejů monitorů

Ještě před pořádným spuštěním propagace už máme bestseller. Jeden z monitorů, sotva se dostal na pulty, se začal automaticky prodávat. Je to prohnutý herní monitor MISURA MM24DFA. To, že po něm spotřebitel ihned skočil si vysvětlujeme poměrem cena / výkon. Teď je samozřejmě na nás výzva odkomunikovat zajímavější kousky v portfoliu :)). Pokud se nepletu, k vidění už by měly být i v showroomu MISURA.

Jaká je moje osobní zkušenost s monitorem

MISURA EG34RWA ze zadu

Obr. 2: MISURA EG34RWA ze zadu, na mém stole

Samozřejmě jsem viděl a ošahal téměř všechny monitory v portfoliu. Už když jsme s Jirkou procházeli prototypy, vybral jsem si jako svůj budoucí pracovní monitor MISURA EG34RWA. Musím říci, že pro člověka, který doteď používal v kanceláři k displeji notebooku navíc klasický 24 palcový DELL, je ten prostor skutečně velkolepý. To zakřivení mne nijak neiirituje, naopak, úplně mě to vtáhne do "děje". Práce v tabulkových procesorech je prostě luxus. Monitor ani jeho adaptér samozřejmě nijak nehučí, nebzučí, nesyčí, jako se mi kdysi stávalo na mém prvním LCD-čku - 24 palcovém Aceru. Zapojení v Linuxu bylo bezproblémové. Jen pozor. Ti co používají na Linuxu ve svém grafickém prostředí Wayland místo Xorg musí v GRUB přidat jako výchozí poměr hran 21:9. Připravíme na to v brzké době návod do MISURA stories. Abych šetřil oči, rozlišení jsem si nastavil na nižší 2560x1080, i tak je ten prostor parádní.

U EG34RWA je sranda, že kdokoliv ho u Jirky na stole viděl, tak ho chtěl taky :D. Takže už během podzimu se vytvořila čekací listina kolegů a známých. Jakube a spol, brzo se dostane i na Vás ;) :D. U nových přenosných podobné emoce budil  MISURA style s celohliníkovým šasi. U něj jsem hodně zvědav, jak na něj zareaguje trh, třeba si ho na chalupu také ještě pořídím.