Rostoucí čtenost Profi průmyslu

led 12 2022

Když jsme s Patrikem Maliosem před více než rokem založili Profi průmysl - magazín o průmyslu a technologiích, říkali jsme si, že by bylo hezké za rok dosáhnout na nějakých 20 000 unikátních čtenářů měsíčně. V prosinci 2021 jsme začali atakovat hranici 150 000 návštěvníků.

Líbí se mi jak se kluci a holky z Vydavatelství Čas snaží zaujmout zajímavými tématy a současně se vyhybají clickbajt titulkům. Výsledek? Naši čtenáři neodcházejí po deseti vteřinách, přečtou si rádi celý článek a čím dál tím více se nám jich i vrací.

Nejúspěšnější články v magazínu Profi průmysl

Obr. 1: Nejúspěšnější články v magazínu Profi průmysl

V pojetí studentů a nadšenců tvořících obsah pro Profi průmysl a Czechsight není naštěstí věda a technika černá kronika či záhadologie. Sám jsem se nechal u řady magazínů kolikrát nalákat na články s titulky typu "hrozí srážka s velkým asteroidem", kdy se po rozklinutí člověk dozví, že musíme počítat s teoretickou hrozbou, nebo že nás mine asteroid, který se s námi může srazit s pravděpodobností 0.0000000-nic. Nebo zpravodajskými titulky informujícími o děsivých katastrofách, u kterých se po prokliku dozvíte, že se udály v roce 1860. Obvzláště alergický jsem již také na titulky obsahující slova "záhadný / záhadná / záhadné", nebo fotomontáže hořící / rozlomené Zeměkoule, doplněné katastrofickými nadpisy. Výsledek? Příště už těmto magazínům žádný nadpis nevěřím a nerozklikávám je. A řekl bych, že taková rezistence se postupně buduje u řady z nás. Koneckonců Profi průmysl ukazuje, že zaujmout lze i bez podobných titulků.