Jak jsem si popovídal s ChatGPT o informační entropii

dub 18 2023

ChatGPT jsme v TRITON IT začali výrazněji používat letos v lednu. Nikoliv ke generování článků, ale k řešení běžných rutinních úkolů napříč firmou. Nejčastěji se na něj obracíme jako na univerzální help manuál. V administrativě si necháváme generovat excelová makra dle zadání. Vývojáři si generují dílčí specifické funkce či skripty. Copywriterům ChatGPT usnadňuje tvorbu rešerší, nebo generování srovnávacích přehledů.

Jakožto člověk, který studoval statistiku, teorii informace a fuzzy logiku. A tudíž se zabýval fuzzy sítěmi, respektive teorií neuronových sítí. Jsem si říkal, jestli nachytám ChatGPT v tom, na čem by měl být postaven. Zajímalo mě, jestli si ChatGPT "uvědomuje", že k dokonalosti mu chybí znalost konkrétních lidí. A zajímalo mne, zda je schopen a připraven takové informace využít. A podle všeho jsem ho nenachytal (viz screenshot níže).

Musím říci, že dneska na mě ChatGPT udělal zatím největší dojem. Za mne je tedy už jasné, kam se v příštích letech bude využití umělé inteligence vyvíjet.

Rozhovor s ChatGPT o informační entropii

Obr. 1: Rozhovor s ChatGPT o informační entropii